Kūrėme bendrystės tiltą

Bendruomenė gavo Nacionalinę paramą projektui „Kurkime bendrystės tiltą“. Liepos 6-ąją įvyko tradicinis renginys - Lietuvos valstybės dienos šventė.

 ico

 

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

 

Nuo pat ryto Veprių ežero pakrantėje šurmuliavo žvejai, vyko žvejų varžybos.  Popietę gausus dalyvių ir sirgalių būrys rinkosi į Veprių paplūdimį, kur vyko pliažo tinklinio varžybos. Visi džiaugėsi ne tik varžybomis, bet ir pergalėmis, simboliniais prizais ir vepriškių komandos „Baltas namas“ pergale. Kadangi bendruomenė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Ukmergės JLC „Mobilus darbas su jaunimu“, todėl jo darbuotojai Vitalija Balbieriūtė ir Deividas Mickus padėjo puikiai suorganizuoti pliažo tinklinio varžybas. Labai įspūdingos varžybos vyko Veprių ežere. Sodybos „Sidabrinė pieva“ savininkas Šarūnas Žentelis suorganizavo baidarių varžybas. Karštą dieną tai buvo didelė atrakcija tiek dalyviams, tiek žiūrovams.  Ypatingą žavesį šventei suteikė ryškiaspalvis plaustas, papuoštas Lietuvos trispalve, kuriuo plaukiojo po ežerą Gediminas Unčiūrys.  Nuo pietų iki vėlaus vakaro šeimos su vaikais galėjo sportuoti ant batuto treniruoklių aikštelėje. Čia buvo organizuojami įvairūs žaidimai vaikams bei šeimoms.

Vakare ant Veprių piliakalnio įsikūrė didelis būrys Veprių krašto amato meistrų. Gausiai susirinkę žiūrovai galėjo apžiūrėti darbus, paskanauti netradicinių kavų, susipažinti su šeivamedžio sirupo, su „Nana“ medaus amato meistrais bei jų produkcija, įvairių arbatžolių gydomosiomis galiomis bei žolininkės Rasos Šimonienės patarimais, su Frišmantų šeimos šakočiais, susipažinti su Nijolės Bondzinskienės, Irenos Žižienės nuostabiomis rankdarbių kolekcijomis. Visi įsitikino, kokios puikios bendruomenės kulinarinio amato puoselėtojos ir meistrės Janina Pečeliūnienė ir Zita Jurenkovienė. Gaila, kad jų išvirtu didžiuliu puodu bendrystės plovo ilgai pasigėrėti neteko, nes šis greitai buvo suvalgytas. Tačiau visi, kurie spėjo pasivaišinti, gyrė puikias šeimininkes.

Šventės metu koncertavo Varinės kaimo kapela „Šilojas“. Jų koncerto pabaigoje visi dalyviai 21 val. giedojo „Tautišką giesmę“. Po to vyko bendrystės akcija „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“. Buvo pagerbti Veprių krašto amato meistrai. Veprių seniūnė Dalė Radzevičienė ir Veprių kaimo bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė įteikė  atminimo padėkas ir dovanėles amato meistrams.

Koncertą vainikavo atlikėja Laisva – Donata Gutauskienė, kuri ne tik dainavo, bet išjudino visus pašokti ir padainuoti. Tradicinė šventė baigėsi, diena buvo tikrai šventinė. Visi galėjo atrasti veiklų ir pomėgių savo laisvalaikiui.

Nuoširdus ačiū už puikų bendradarbiavimą pagrindinei projekto vykdytojai Jolitai Palaimienei, Veprių seniūnei Dalei Radzevičienei, bibliotekininkei Almai Aleknavičienei, mūsų bendrystės plovo gamintojoms Janei Pečeliūnienei, Zitai Jurenkovienei, plaustu plaukiojusiam Gediminui Unčiūriui, baidarių varžybų organizaroriui Šarūnui Ženteliui bei visiems kitiems šventės organizatoriams ir dalyviams.  Tik visiems kartu pavyko sukurti bendrystės tiltą, dar kartą įsitikinome, kad tik bendrystėje mūsų jėga.

Bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė