Gerosios patirties sklaidos ir mokomasis vizitas Dzūkijoje

Veprių bendruomenė įgyvendindama projektą “Kurkime bendrystės tiltą”, kuriam paramą skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, organizavo gerosios patirties sklaidos ir mokomąjį vizitą Dzūkijoje. 50 projekto dalyvių liepos 10-ąją atvyko į Veisiejus.

Pirmiausiai visi susipažino su įkurtu parku “Vaikystės sodas”. Labai gražiai sutvarkytoje parko aplinkoje apžiūrėjome skulptūras. Veisiejų regioninio parko direkcijoje susipažinome su miestelio istorija, didžiuliu parku prie Ančios ežero, kalbėjomės apie jame vykstančiais bendruomenės renginiais (liaudies šokių festivalis “Susuksim suktinį”, Joninės ir kt.), su įvairių laisvalaikio erdvių kūrimu Veisiejuose. Labai patiko žavingas Veisiejų uosis, liepų ratas ir kt. Kartu su Izida Baliukyniene apžiūrėjome Santarvės aikštę, šalia jos esančią skulptūrų aikštę, pritaikytą renginiams, Veisiejų bažnyčią. Visiems patiko idėjos, kaip organizuojant skulptorių plenerus galima gražinti miestelio aplinką.

 ico

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Kita pažintinio mokomojo vizito dalis vyko Druskininkų skulptoriaus Česnulio drožinių sodyboje. Autorius vedė ekskursiją, kurios metu pristatė savo darbus, nuostabią parko ekspoziciją.

Vyko pažintinis susitikimas su Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenėmis. Prie bendruomenės namų visus pasitiko muitininkas, kuris uždėjo štampus ant kiekvieno atvykusiojo rankos. Tik po to galėjome patekti į bendruomenės namus. Susitikimo metu su bendruomenės pirmininku bei atstovais kalbėjome apie bendruomeniškumą, bendradarbiavimą, iniciatyvumą ir bendrystę, apie bendruomenių vykdomas veiklas, apžiūrėjome bendruomenės namus.

Veprių bibliotekininkė Alma Aleknavičienė