Bendruomenės namuose – velykinės edukacijos

Puoselėdami senąsias tradicijas ir artėjant gražiausiai pavasario šventei - Velykoms bendruomenės namuose surengėme velykines edukacijas Veprių mokyklos-daugiafunkcio centro 3, 5, 8 kl. mokiniams.

Bendruomenės narė Janina Pečeliūnienė mokė iškepti velykinį pyragą. Trečiokai pagal receptą užmaišė pyragą, supilstė į formas ir nunešė kepti. Ukmergės kultūros centro renginių organizatorė Rasa Šimonienė atskleidė vieno seniausių marginimo būdų vašku paslaptis. Daugelis vašku margino pirmą kartą. Todėl buvo įdomu viskas - nuo vaško pasiruošimo, jo pašildymo, rašto pasirinkimo iki marginimo. Visi tikruoju grožiu džiaugėsi tuomet, kai margutį išėmė iš stiklinės su dažais. Tuomet Rasa Šimonienė parodė, kaip nesudėtinga iš kiaušinio dėklo išsikirpti dėkliuką. Jį kartu su margučiu vaikai parsinešė namo. Beliko tik dekoruoti velykinį margučio dėkliuką ir laukti švenčių. Edukacijas padėjo organizuoti ir Veprių bibliotekininkė Alma Aleknavičienė.

Kol margino margučius, iškepė ir velykinis pyragas. Visi vaišinosi pyragu ir arbata. Janina Pečeliūnienė parodė, kokius ji pagamino kiaušinius iš želė, kurių visi taip pat galėjo paragauti. Tikimės, kad po šios edukacijos namuose ne vienas numargins margutį ir vašku. O mes džiaugiamės galėdami praktiškai perteikti etnokultūros tradicijas mokiniams.

Bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė

A. Aleknavičienės, A. Medonienės nuotr.