Pirtininkų sodyboje rišome kilimą iš žolynų

Svečiuodamiesi Stebuliuose aplankėme Stebulių ateities bendruomenės narių Rimanto ir Irenos Silkių sodybą, esančią greta Stebulių, Zinicos kaime. Rimantas ir Irena jubiliejiniame 10-ajame renginyje „Pirties garas“ buvo pripažinti vienais aktyviausių pirtininkų, yra gavę apdovanojimą už vasarą surengtą pirtininkų sąskrydį savoje sodyboje.

Mus pasitiko nuoširdūs sodybos šeimininkai. Mes grožėjomės nuoširdžiai išpuoselėta aplinka, grožėdamiesi namo langinėmis leidomės takeliu link pirties. Prie pirties kartu su šeimininkais atlikome neįprastą ritualą – sudeginome panaudotas vantas, kurios niekada neišmetamos, o sudeginamos. Apžiūrėjome pirtelę, išgirdome, kokią naudą ji teikia atvykusiems. Šalia pirtelės renginio vyko kilimo iš žolynų rišimo edukacija. Visi iš iš žolynų rišome draugystės kilimą. Svetingi šeimininkai vaišino žolelių arbata ir naminiais pyragais.

Esame dėkingi Rimantui ir Irenai Silkiams už pirties paslaptis, svetingumą, nuoširdumą bei simbolinę dovaną – vantą, surištą iš Stebulių krašto šakelių. Tikimės, kad keliaudami palei Dusią užsuksime ir pasivanoti, pasimėgauti jūsų pirtelės malonumais.

L. Dovidonienės, V. Medono muotr.