Teminiai susitikimai Dzūkijoje

 2012 m. Veprių kaimo bendruomenė organizavo du teminius susitikimus su Dzūkijos krašto bendruomenėmis. Pirmasis susitikimas įvyko Merkinėje. Projekto dalyvius pasitiko Merkinės bendruomenės pirmininkas Bernardas Sakalauskas.

Merkinės turizmo ir verslo informacijos centre labai įdomiai buvo pristatyta miestelio istorija. Po to apsilakėme bendruomenės amatų meistrų parodoje, susitikome su bendruomenės aktyvu. Projekto dalyviai domėjosi senųjų amatų puoselėjimu Merkinėje. Laima Saviščevienė pasakojo, kaip moko jaunimą amatų: verbų rišimo, žvakių liejimo, kalėdinių žvaigždžių ir žaisliukų iš šiaudelių darymo, šiaudinių sodų rišimo, užuolaidėlių iš popieriaus karpymo, paveikslų iš šiaudelių ir džiovintų augalėlių kūrimo. Susipažinome su kitomis  bendruomenės veiklomis, gražiai tvarkoma aplinka, kultūriniu savitumu, dalijomės projektinio darbo patirtimi.

Antrasis teminis susitikimas vyko su Druskininkų savivaldybės Neravų kaimo bendruomene. Projekto dalyvius svetingai sutiko pirmininkas Benjaminas Čepas su bendruomenės aktyvu. Apsilankėme bendruomenės namuose, kuriuose greitai turėtų prasidėti remontas. Vyko įdomi diskusija apie bendruomeniškumo skatinimą organizuojant renginius. Mums patiko bendruomenėje vykdoma sportinė veikla bei renginiai vaikams, idėja apie gatvės krepšinį, vaikų Velykėles ir kt. Susipažinome su problemomis, su kuriomis susiduria priemiesčio bendruomenė – žmonės labiau susvetimėję, mažiau vieni kitus pažįsta, gana sudėtinga įtraukti į veiklą. Domėjomės, kaip bendradarbiaujama su kitomis organizacijomis, kaip bendruomenė išlaiko skirtas patalpas.

Šie teminiai susitikimai organizuoti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“ įgyvendinant projektą  „Pažinkime vieni kitus“.

50 projekto dalyvių šie susitikimai buvo naudingi skleisdami savo patirtį įgijome daug ir naujos patirties apie amatų puoselėjimą, vaikų, jaunimo įtraukimą į bendruomenės veiklą. Po susitikimų aplankėme svarbiausius krašto lankytinus objektus: Merkinės piliakalnį, Liškiavą, Merkinės piramidę. Turėjome laiko pasigrožėti Druskininkais rudenį, pasiklausyti muzikos prie trykštančio fontano, atsigerti mineralinio vandens iš šaltinio. Didžiulį įspūdį paliko SNOW arenos apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria įspūdingas ir nepakartojamas Dzūkijos miškų grožis, Druskininkai ir jų apylinkės. Grįžome kupini gerų įspūdžių, įgiję naujos patirties.

 

Veprių kaimo bendruomenės  pirmininkė Aldona Medonienė