Rekonstruoti ir jaukūs bendruomenės namai – daugiafunkcinės veiklos centras

Veprių kaimo bendruomenė parengė ir pradėjo įgyvendinti  projektą „Rekonstruoti ir jaukūs bendruomenės namai – daugiafunkcinės veiklos centras“. Projekto  tikslas - kurti patrauklią aplinką kaime, sudarant estetines, materialias ir buitines sąlygas vietos bendruomenės veiklai, jos kiekybinei ir kokybinei plėtrai, veiklos daugiafunkciškumo įgyvendinimui. Pagrindinė projekto veikla – patalpų remontas.

Patalpos ne tik remontuojamos, bet ir perplanuojamos. Pirmame aukšte remonto metu   plečiamos  bendruomenės seklyčios patalpos. Baigus jas sutvarkyti renginiuose vienu metu galės dalyvauti iki šimto žmonių. Perplanavus pirmo aukšto san. mazgą bus įrengta dušo kabina, numatyta pastatyti skalbimo mašiną. Bus sudarytos sąlygos bendruomenės socialinių paslaugų centro įkūrimui, pagerės sąlygos įvairiai klubinei veiklai. Daug perplanavimo ir patalpų pritaikymo vyksta bendruomenės namų antrame aukšte: rengiamas vaikų žaidimų kambarys, miegamasis, rūbinėlė, prausyklėlė, tualetai vaikams, virtuvė, personalo kambarys,  Čia po remonto bus atkeltas Veprių ikimokyklinio ugdymo skyrius. Labai džiaugiamės, kad Veprių vaikai turės geras ugdymosi ir gyvenimo sąlygas bendruomenės namuose. Siekiant pagerinti pastato eksploataciją projekto metu bus suremontuotas ir bendruomenės namų stogas.

Kapitališkai pertvarkoma elektros instaliacija,  vandentiekis, nuotėkos. Visose patalpose pakeis langus, duris, įrengs pandosą, aikštelę prie lauko laiptų. Labiausiai džiaugiamės tuo, kad  bus išspręsta pastato apšildymo problema -  įrengta kieto kuro katilinė, kuri apšildys abu pastato aukštus. Bendruomenės seklyčioje bus pastatytas židinys, kuris ne tik galės apšildyti patalpą, bet ir teiks  jaukumo.

Šis projektas mums yra labai svarbus. Jį užbaigus bus sudarytos puikios sąlygos įvairiai veiklai. Kadangi rengėme projektą ir jį įgyvendiname patys, nesamdydami konsultantų, esame dėkingi už profesionalią paramą ir konsultacijas Ukmergės VVG komandai. Remonto darbų viešąjį konkursą laimėjusi ir remonto darbus vykdanti UAB “Baltukmės statyba” planuoja vasarą užbaigti visus darbus. Todėl mes tikimės, kad Veprių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai rugsęjo pirmąją tikrai sutiks naujai suremontuotose bendruomenės namų patalpose, o bendruomenė taip pat galės jaukiose bendruomenės namuose tęsti veiklą,  įgyvendinti savo planus, kurių turi tikrai daug.

 

Veprių kaimo bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė

 

 Almos Aleknavičienės nuotr.:  Veprių bendruomenės namuose prasidėjo remonto darbai.